Přeskočit na obsah Klávesové zkratky na tomto webu

Google AdWords kupon na 1000 Kč: Bezplatná inzerce?

Google začal rozesílat kupóny v hodnotě 1000 Kč na AdWords. Zjevně se tato akce setkala s velkým úspěchem, protože jsem se již od několika klientů včetně velkých firem dočkal dotazů, jak AdWords fungují a jak mají slevový kupón využít nejlépe. Je celá řada věcí, kterým je potřeba věnovat pozornost.

Akce: Pro zájemce nabízíme kupón na 1800 Kč do AdWords. Platí do 31.8.2012 včetně, pro podnikatele, kteří doposud nemají vlastní AdWords účet. V případě zájmu nás kontaktujte na uvedený e-mail

Na co si dát pozor?

Kupón Google AdWords: 1000 Kč

Aktivační poplatek: způsob platby při zřízení AdWords

Pokud zvolíte zpětnou platbu, bude vám od kreditu odečten aktivační poplatek 150 Kč. Zbude vám tedy 850 Kč na samotnou reklamní kampaň.

U platby předem musíte nejdříve převést alespoň 300 Kč (minimální předplatné), teprve poté získáte hodnotu z kupónu zkrácenou o aktivační poplatek! Tímto se vás týká odstavec Povinnost stát se plátcem DPH.

Překročení hodnoty kupónu AdWords

Každého asi napadne, že vyzkouší proinvestovat jen hodnotu kupónu, a pak se uvidí. Ovšem je zde háček, rozpočet musíte hlídat sami! I když tedy zvolíte zpětnou platbu, musíte si hlídat, abyste neutratili ani o korunu navíc. Doporučuji proto nastavit nízký denní limit a raději kampaň zastavit s dostatečným předstihem.

Povinnost stát se plátcem DPH

Obecně není příliš známé, že pokud používáte AdWords, musíte být plátci DPH. Plátcem se automaticky stáváte dnem poskytnutí či přijetí služby. Fakturovat vám totiž bude Google z Irska, tedy společnost registrovaná k DPH jinde než v ČR. Podrobnosti např. na JakPodnikat.

Jedinou výjimkou je, pokud nebudete AdWords využívat pro ekonomickou činnost. Ale nejsem odborník na daňovou problematiku, pokud by se vás toto týkalo, doporučuji konzultovat s vaší účetní.

Správa kampaní

Pokud i přes výše uvedené komplikace začnete své první experimenty s AdWords, nedělejte ukvapené závěry.

Je pochopitelné, že si každý chce vyzkoušet správu kampaní sám, když je to zdarma. Počítejte však s tím, že výsledky testovací reklamy nebudou příliš dobré. Jedná se o první první pokusy s AdWords (navíc často s omezenými možnostmi nastavení, zvolíte-li při registraci začátečnickou verzi).

Doporučuji proto na základě prvních experimentů nedělat ukvapené závěry o efektivitě a ani o snadnosti správy kampaní.

Lze s jistotou říct, že kampaně mohou fungovat mnohem lépe, jen je potřeba získat dostatečné zkušenosti a průběžně reklamy optimalizovat. Další možností je předat správu odborníkovi, který efektivitu kampaní zvýší okamžitě.

Vaše případné dotazy se rád pokusím zodpovědět v komentářích.

 1. tKoudy:

  Ahoj, diky za prehledny clanek, ale presto me zarazi jedna vec:

  Pises, ze ten aktivacni poplatek (150Kc) se odecte z toho kuponu. Ja mam ale pod polickem pro kod napsano: „The promotion code does not apply to the activation fee", coz si vykladam spis naopak (promo kod se netyka aktivacniho poplatku).

  Muzes mi to prosim nejak vysvetlit? Diky.

 2. Jirka Wetter:

  Tvůj slevový kupon je v angličtině? To by mohl být důvod, proč platí jiné podmínky. Pokud tam máš uvedenou takovou větu, bude asi nutné nejdřív zaplatit aktivační poplatek a pak teprve získáš bonus.

  Na mém kódu zaslaném v češtině nic takového není, viz obrázek v horní části článku.

  Slevových kupónů bude více variant, již jsem slyšel i o 900 Kč (kupóny odeslané z ČR). 1000 Kč je prý jen u těch odeslaných ze zahraničí, což by souhlasilo, ten můj je z Velké Británie.

 3. Lenka Malíková:

  DObrý den, tak mi došel kupon na 800, zaplatila jsem již 300 kč ale pořád nevím jak aktivovat kupon. Jsem asi uplně negramotná. Mají to uděláno tak složitě a vůbec adwords mi nepřipadá uživatelsky jednoduché, na internetu dělám dnes a denně ale toto je hrůza. Nevíte jak mohu ten kupon uplatnit? Přesný postup? Díky. Lenka

 4. Lenka Malíková:

  tak a ted jsem zadala ten kupon a napsalo mi to: neplatny kod a podruhé mi to napsalo, Váš účet je příliš starý. Je to na nic, uplně na nic. Nechápu proč to rozesílali. Vytahli ze mě zase 300 kč a kde nic tu nic. Ach jo.

 5. Jirka Wetter:

  Zakládala jste nový účet? V případě potíží bych doporučoval zkusit kontaktovat podporu AdWords.

 6. Lefty:

  Právě kvůli povinosti stát se plátcem DPH upřednostňuji spíš reklamní systém Sklik.

 7. mario:

  Ten kupon ma jakou platnost prosím? Má to nějak omezený? díky

 8. superhry:

  Mario: Jojo, má to nakej expiry tušim.

 9. Dan:

  Je to nanic pokud nejste platce DPH, kdyz date ze chcete verzi osobni tak zas nemuzete inzerovat zadne komercni weby, protoze kazdy link pak kontroluje administrator… proc inzerovat stranky, ktere neprinasi zisk? to vyuzije nikdo…

 10. Jiří Šubr:

  Tak jsem uplatnil dnes propagační kód, zvolil jsem manuální platby (tedy že se nebudou zobrazovat reklamy v případě že mi dojde kredit). Navícj sem ani nikde nezaškrtával zpětnou vazbu nebo platba předem.

  Kod mi nabyl částku v plně výší 1000,- Kč a nevypadá to že bych měl někde něco platit. Nejsem plátce DPH takže doufám že se to někde nepřehoupne, nastavil jsem nízký denní limit tak uvidím. Ale fakt mi to nikde nic nesežralo a kupon s částkou 1000 Kč se nabyl plný a nikde nic neplatím.

 11. Jirka Wetter:

  Tento článek vznikl před 2 roky, takže je možné, že se mezitím situace změnila a v hodnotě kupónu je navíc i aktivační poplatek AdWords.
  Zkusím se podívat na aktuální kupóny, které mi stále chodí.

 12. Jiří Šubr:

  Nevím proč, ale četl jsem tam 2012 :) moje chyba, díky za info.

 13. jasdf:

  Plátcem dph se stáváš jenom u služeb, když je poskytuješ, je to v tom zákoně par 6

 14. netbrana:

  Vím že tento článek je starší, ale pro případ že by na něj někdo narazil jako já dnes, chtěl bych doplnit důležité informace. Chcete li využít google adsence nebo google adwords, tak se již nemusíte stát plátcem DPH ale stačí když se zaregistrujete jako osoba identifikovaná. Celkem dobře je to sepsané zde: http://www.jakpodnikat.cz/platce-dph-registrace-povinna.php

 15. Jirka Wetter:

  Děkuji za komentář. Mrknu na to a případně aktualizuji článek

Zanechte komentář