Přeskočit na obsah Klávesové zkratky na tomto webu

Archiv rubriky ‘Ostatní’

Instalace MS SEO Toolkit na Windows 10

Pokus o instalaci končí bohužel chybovou hláškou. Řešení je však nakonec velmi jednoduché:
Spusťte Regedit, v něm jděte do záložky HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\InetStp a upravte položku „MajorVersion" na „DECIMAL" hodnotu „9".
Nainstalujte MS SEO Toolkit a můžete hodnotu v registrech zpět změnit na „10"

Jak v Google+ poslat soukromou zprávu konkrétnímu uživateli?

V Google+ dřív nebo později pravděpodobně narazíte na problém, jak poslat soukromou zprávu konkrétnímu uživateli. Narozdíl od Facebooku a dalších sociálních sítí zde není funkce „interní pošty".
Zobrazit celý příspěvek

BarCamp Brno 2011: Zápisky z přednášek

Zápisky z přednášek, kterých jsem se zúčastnil. A jako bonus jedna UX fail cedule.
Zobrazit celý příspěvek

Jak zálohovat soubory z Google Docs (Dokumentů)?

V Google Dokumentech (Docs) jsou vaše data potenciálně v bezpečí. Google jistě není start-up, u kterého by hrozilo, že zkrachuje, nebo by neměl dostatečné zázemí a prostředky pro kvalitní zálohování dat svých cloudových služeb. Ale přesto je vhodné občas dokumenty zálohovat na vlastní disk, třeba již jen proto, abyste k nim měli přístup off-line.
Zobrazit celý příspěvek

Jak v MS Excel 2010 otevírat sešity do nového okna (např. na 2 monitory)

Excel v MS Office 2010 obsahuje (z mého pohledu) zásadní chybu v použitelnosti – otevírá sešity v rámci jednoho okna. Na internetu lze najít řadu návodů, žádný z nich mi však nefungoval v kombinaci Windows Vista 64bit a MS Office 2010.


Zobrazit celý příspěvek

Jak zároveň spustit více kopií Thunderbird Portable

Pokud používáte více kopií Thunderbird Portable, narazíte brzy na zásadní problém: Nelze je spustit najednou. Vždy se vám jen zobrazí chybová hláška „Another instance of Thunderbird is already running." Naštěstí lze toto snadno vyřešit pomocí konfiguračního souboru.
Zobrazit celý příspěvek

BarCamp Brno 2010: Jaké to bylo?

Tento týden se konala nejen konference User Experience, ale i BarCamp – neformální setkání lidí kolem internetu, programování a marketingu s cílem podělit se o své know-how. Připravil jsem pro vás výtah ze zápisků z jedné třetiny přednášek (program běžel souběžně ve třech sálech :-)
Zobrazit celý příspěvek

Google AdWords kupon na 1000 Kč: Bezplatná inzerce?

Google začal rozesílat kupóny v hodnotě 1000 Kč na AdWords. Zjevně se tato akce setkala s velkým úspěchem, protože jsem se již od několika klientů včetně velkých firem dočkal dotazů, jak AdWords fungují a jak mají slevový kupón využít nejlépe. Je celá řada věcí, kterým je potřeba věnovat pozornost.

Zobrazit celý příspěvek

Open Office 3: funkční zrcadlo pro stažení české verze

Již od včerejška jsem se marně snažil stáhnout českou verzi Open Office 3. Bohužel oficiální servery jsou totálně přetížené, zrcadla uvedená na českém webu jsou také nepoužitelná. Je zde sice i mirror Linux.cz, ale odkaz nepochopitelně vede do devel adresáře, odkud se není běžný uživatel schopný proklikat na správné místo.

Funkční, velmi rychlé zrcadlo: Open Office 3 z Linux.cz (odkaz přímo na instalační soubor).

Doufám, že se Open Office poučí a do budoucna bude svůj kancelářský balík distribuovat i přes BitTorrent, který by všechny problémy s přetížením serverů vyřešil.

Mini-notebook MSI Wind U100: zkušenosti, recenze, dotazy

Zajímá vás, jaký je mini-notebook MSI Wind? Chtěli byste se na něco zeptat? Rád se podělím o zkušenosti se svou novou hračkou.  :-) Aktualizováno 4. 9.
Zobrazit celý příspěvek