Přeskočit na obsah Klávesové zkratky na tomto webu

Sunbelt Personal Firewall (Kerio): Již i pro Windows Vista

Dnes vyšla dlouho slibovaná verze kompatibilní s operačním systémem Windows Vista. Ke Comodo Firewall Pro tak vznikla další velmi zajímavá alternativa. Zásadní výhodou Sunbelt je lokalizace do češtiny.

Sunbelt Personal (dříve Kerio) je velmi kvalitní firewall, který je k dispozici zdarma. Pouze musíte jednou za čas odkliknout upozornění na komerční verzi, která navíc nabízí filtrování obsahu WWW stránek a další „pokročilé funkce", bez kterých se však nejspíše obejdete.

Při instalaci si můžete vybrat ze dvou režimů:

Režimy Sunbelt Personal Firewall

  • Simple (No popup mode): Vhodné pro uživatele, kteří se v této oblasti příliš neorientují. Firewall automaticky nastavuje pravidla, takže uživatel nemusí nic řešit. Odchozí spojení jsou povolena, příchozí spojení blokována.
  • Advanced (Learning mode): Pro uživatele, kteří chtějí mít plnou kontrolu nad svým systémem. Při každém neznámém spojení či spuštění neznáme aplikace se zobrazí dotaz s možnostmi akci povolit, zakázat či definovat podrobná pravidla.

Oproti Comodo je Sunbelt Firewall k dispoizici v češtině, bohužel se ale někdy nezobrazují správně všechny znaky s diakritikou:

Chybná diakritika v Sunbelt Personal Firewall

Podrobnější informace o konfiguraci firewallu Sunbelt na eMag.cz.

Aktualizace 11. 7. 2008:

Podle dostupných informací je Comodo mnohem lepší volbou, než Sunbelt (pokud pomineme chybějící češtinu).

Komentáře

  1. Petr:

    Je super, že mohu používat váš program zdarma.